class vaderstad

Za poznaním do Švédska

25. 06. 2010

Koncom mája sme sa vybrali s našimi zákazníkmi na štvordňový poznávací zájazd za firmou VÄDERSTAD do Švédska.

V prvých dvoch dňoch sme navštívili výrobcu v jeho sídle, v mestečku Väderstad, podľa ktorého je firma pomenovaná. Okrem toho sme navštívili jedného z miestnych farmárov, aby sme sa dozvedeli niečo o švédskom podnikaní v poľnohospodárstve.

Po krátkej uvítacej prezentácii mali návštevníci možnosť si prehliadnuť a vyskúšať stroje na spracovanie pôdy a sejbu priamo na poli. Akým spôsobom sú stroje VÄDERSTAD vo Švédsku testované na materiálnu kvalitu, sme sa mohli presvedčiť v neďalekom kameňolome. Potom sme nahliadli priamo do výrobného procesu továrne.

Nechýbala ani chvíľka pre odpočinok v prírode. Návšteva druhého najväčšieho jazera Švédska, ktoré sa volá Vattern, nás príjemne osviežila a dobre naladila na večerný zábavný program v Nybble.

Tretí deň bol celý zájazd spestrený nevšedným zážitkom - návštevou výrobného závodu SAAB resp. výrobnej linky lietadiel JAS39 GRIPPEN (používaných aj českou armádou).

Posledný deň bol venovaný návšteve hlavného mesta Stockholm.

Účastníkom tohoročnej návštěvy Švédska ďakujeme za zachovanú priazeň, veríme, že se im takto strávené chvíle odpočinku aspoň trochu páčili, a že sa na vlastné oči mohli presvedčiť o tom, že firma VÄDERSTAD požiadavkám farmárov naozaj rozumie.