class vaderstad

Nový obilný kombajn LEXION

18. 08. 2010

Najhorúcejšou novinkou CLAAS pre rok 2011, ktorú firma mimo iného predstavila na nedávnej mezinárodnej konferencii, tentokrát vo svojom sídle v nemeckom Harsewinkli, je nový obilný kombajn LEXION.

Nové kombajny LEXION mohli v premiére vidieť návštevníci Dňa poľa, ktorý  usporiadala firma AGRALL a.s. začiatkom júla v spolupráci s firmou Rhea Holding na Znojemsku.

(viď fotografie nižšie - za ktoré patrí poďakovanie pánovi Rostovi)

Nový obilný kombajn LEXION.

Výrobné rady: APS HYBRID, APS vytriasadlá.
Či je to mlátiaci systém APS s rotorovou alebo vytriasadlovou technológiou, či má pásový alebo kolesový podvozok: LEXION vyhovie všetkým požiadavkám. Inteligentné riešenie, ktoré Vám uľahčí prácu a zaistí úspech. Zostavte si LEXION podľa svojich vlastných požiadaviek.

Päťhviezdičkový.

Posaďte sa v novej, väčšej a optimálne odhlučnenej kabíne. Od prvotriedneho sedadla až po jedinečné, ergonomické ovládanie. Nová kabína ponúka pracovné miesto pre vysoké nároky a dlhé pracovné dni. A v neposlednom rade: priamu kontrolu prepadu, výborný výhľad do všetkých strán a nebývalý priestor.

Hodný zlata.

CEMOS: zlatá medaila DLG 2009, zlatá medaila Grand Prix - Techagro 2010

CEMOS aktívne podporuje vodiča pri optimalizácii nastavenia stroja. Výhody: najlepšie možné využitie stroja.

Inteligentné systémy ako CEBIS a nový interaktívny CEMOS zobrazia prehľadne všetky dôležité informácie. CEMOS aktívne poukazuje na to ako LEXION v rôznych pracovných podmienkach optimalizovať. Usporiadaný a plne integrovaný: 8,4 palcový monitor CEBIS.

Rýchlosťou blesku.

Nový elektronický systém posúva elektronické ovládanie na vyššiu úroveň a zlepšuje funkčnosť obilných kombajnov LEXION. S rýchlejšou dátovou komunikáciou v elektronickej sieti je LEXION už dnes pripravený na požiadavky budúcnosti.

Otázka tlaku.

Viac sily a rýchlejšia reakcia: nová hydraulika s konštantným tlakom s 50 % nárastom objemu prináša nielen väčšiu zdvihovú silu, ale zaisťuje tiež citlivé a presné plnenie požiadaviek všetkých hydraulických funkcií, tak ako riadiaci systém AUTO CONTOUR.

Urýchľovací bubon.

Technológia mlátenia obilných kombajnov LEXION je bezpochyby to najlepšie, čo Vám môžeme ponúknuť. Vytriasadlovým modelom produktovej rady LEXION 600 neunikne na 4,40 m dlhých piatich alebo šiestich vytriasadlách ani zrnko. Všetky vytriasadlové obilné kombajny LEXION APS sú navyše vybavené viacprstovým separačným systémom MULTIFINGER SEPARATOR SYSTEM (MSS) - bubnom s riadenými prstami nad vytriasadlami. Systém MSS zaručuje efektívnu separáciu zvyšných zŕn vo všetkých zberových podmienkach.

  

APS. Základ.

Rozhodujúci náskok mlátiacej technológie CLAAS vzniká už pred mlátiacim bubnom. Prudké zrýchlenie zberaného materiálu z 3 na 20 m/s, separuje až 30 % zrna už pred mlátiacim košom. Pre vyšší výkon až o 20 % pri rovnakej spotrebe paliva.

Krútiaci moment.

Produktová rada LEXION 700 vsádza na exkluzívny systém APS HYBRID. Kombinácia systému APS a rotorového separačného systému ROTO PLUS umožňuje pri separácii zvyšného zrna najvyšší výkon vo všetkých zberových podmienkach. Excentricky uložené rotory vyvíjajú neustále veľkú odstredivú silu. S priemerom 445 mm a dĺžkou 4,20 m ponúka LEXION ohromnú separačnú plochu.

  

Zberá všetko.

CLAAS ponúka svojou širokou škálou adaptérov tú správnu techniku pre každú výzvu. Od slnečnice po sóju. Od ryže po kukuricu. Vysoko výkonné adaptéry CLAAS optimálne využívajú výkonový potenciál obilných kombajnov LEXION.

VARIO 1200 / 1050

Nová koncepcia pohonu s obojstranným, synchronizovaným pohonom prevodovkami pro tichší chod.

Šetrný k pôde.

S kontaktnou plochou 2,8 m2 je plne odpružený pásový podvozok TERRA TRAC šetrný nielen k Vašej pôde, ale aj k Vašej peňaženke.Väčšia trakcia a menšie utlačenie znamenajú nižšie náklady pri následnom spracovaní pôdy. Tým je TERRA TRAC základom pre lepšie výnosy. Opäť o krok ďalej.

  

S rýchlosťou 40 km/h - najrýchlejší na svete.

Je všeobecne známe, že čas sú peniaze a tie s kombajnom nezarobíte na ceste. Preto je rýchla preprava povinnosťou.S obilným kombajnom LEXION 750 TERRA TRAC dosiahnete teraz pri preprave rýchlosť až 40 km/h pri maximálnej prepravnej šírke 3,50 m. Pre viac času na poli.

Širokouhlý.

Väčšia styčná plocha, väčšia trakcia, menší preklz a nižšia spotreba paliva. Michelin Cerexbib ponúka o 22 % väčšiu styčnú plochu pri zachovaní prepravnej šírky max. 3,50 m. To znamená menšie škodlivé utlačenie pôdy a väčšiu bezpečnosť v cestnej premávke.

Viac informácií už čoskoro v sekcii "Obilné kombajny"

Teraz na: www.claas.com