class vaderstad

Nová rada nesených diskových podmietačov Carrier X

13. 02. 2012


Na výstave Agritechnica 2011 predstavila firma Väderstad nový model diskového podmietača Carrier. Carrier X je nesená verzia a je k dispozícii v pracovných záberoch 4.25, 5.25 a 6.25 m. Dômyselné uloženie diskov v tvare X poskytuje stroju dobré prenikanie do pôdy a zaisťuje pokojnú a stabilnú jazdu.

 

Carrier X je nesený stroj v tojbodovom závese, čo poskytuje stroju dobrú manévrovateľnosť a citlivú reakciu za traktorom. Tento model je konštruovaný tak, aby mal rovnomerné rozloženie hmotnosti, so stredom ťažiska čo najbližšie k traktoru. Carrier X je sklopný stroj s transportnou šírkou len 2.4 m.


Stabilná jazda

Disky sú rozmiestnené v tvare X, čo zabraňuje pôsobeniu bočných síl pôsobiacich na stroj a zaisťuje veľmi stabilnú jazdu. Rozmiestnenie v tvare X umožňuje stroju pokojnú jazdu a vynikajúcu schopnosť prenikania do pôdy. Disky X sú umiestnené za kolesami traktora tak, aby pripravili čo najlepší konečný výsledok práce.


Jednoduché nastavenie

Pracovná hĺbka je ľahko nastaviteľná pomocou "klipsov" a môže byť taktiež zmenená počas jazdy s použitím prehľadnej stupnice.