class vaderstad

Nové ovládacie terminály CLAAS

30. 06. 2014

S7 a S10 dokážu oveľa viac, než len navádzať

Harsewinkel / Bernburg-Strenzfeld. Nový terminál S7 je nástupcom  terminálu S3 a v budúcnosti bude štandardom pre riadiace terminály pre všetky systémy riadenia od CLAASu. Nový terminál S10 ponúka aj rad ďalších prídavných funkcií.

S7 a S10 fungujú na základe proporcionálneho riadiaceho ventilu, alebo voliteľne s GPS PILOT FLEX -  elektronicky ovládaným volantom. Takisto sú kompatibilné s radom GPS-ready riešeniami dostupnými na trhu. Obe varianty terminálov môžu byť použité s ďalšími značkami poľnohospodárskych strojov.

S7 a S10 podporujú všetky jazdné režimy, ktoré CLAAS ponúka vo svojich systémoch. Prijímač s duálnou frekvenciou pre rôzne signály od EGNOS až do RTK je teraz integrovaný do „tela“ ako štandard. To znamená, že antény nemusia byť premiestnené pri prechode na iný korekčný signál.  Už v štandardnej výbave dokáže S7 a S10 pracovať s EGNOS, OMNISTAR, BASELINE a RTK korekčnými signálmi, na želanie možno aktivovať pomocou menu v terminály aj príjem signálu GLONASS.

Užívatelia, ktorí chcú ich riadiaci terminál používať výlučne len pre riadenie, by sa mali rozhodnúť pre 7" palcový dotykový displej S7. Ten sa môže pochváliť najmodernejšou technológiou a je tým pravým riešením pre tento konkrétny účel. Používatelia, ktorí vyžadujú dodatočné funkcie, by sa mali rozhodnúť pre terminál S10 s jeho podstatne väčším 10,4" palcovým dotykovým displejom.

Dotykový displej S10 umožňuje podľa potreby zobraziť jednotlivé aplikácie na obrazovke. To môžu byť jednotlivé pohľady, napríklad výstup z kamery na celú obrazovku, alebo niekoľko obrazoviek rôznych aplikácií súčasne. V štandardnej výbave je S10 určený pre prevádzku navádzacích systémov. Užívatelia majú tiež možnosť ovládať náradie cez ISOBUS a použiť paralelne až štyri vstupy kamery. Rozsiahle možnosti vedenia a riadenie pracovných funkcií sú tiež k dispozícii, spolu s ovládaním jednotlivých sekcií.

Voliteľná funkcia AUTO TURN poskytuje výrazne väčšie pohodlie pri otáčaní na úvrati. Adaptívna funkcia AB Contour je ďalšou jazdnou pomôckou. Táto funkcia napríklad automaticky prispôsobí existujúce AB „kontúry“ – vodiace čiary pri jazde okolo prekážok. Samostatná ponuka s oknom „Obľúbených funkcií“ je ďalšia nová funkcia. Vďaka tomu si môžu užívatelia vytvoriť svoj vlastný osobný prístup k obrazovke a nastaviť na nej zobrazenie až dvanástich funkcií, ktoré najviac využívajú.