class vaderstad

DEŇ POĽA AGRALL

03. 10. 2014

Dňa 2.10.2014 sa konal pri Gemerskej Panici DEŇ POĽA AGRALL s.r.o. strediska v Rožňave.

Pri tejto príležitosti sa aj napriek nepriaznivému daždivému počasiu zišiel uctihodný počet návštevníkov zo širokého okolia s celkovým počtom atakujúcich hranicu 200.

Vďaka profesionálnej príprave a výbornému organizačnému zabezpečeniu si mohli návštevníci prehliadnuť celkovo 20 traktorov od najmenšeho modelu ELIOS 230 až po najsilnejší kolesový traktor od CLAASU - XERION 5000. Ďalej boli k videniu aj kombajny LEXION MONTANA a LEXION TERRATRAC Hybrid, ale taktiež najnovšia rezačka JAGUAR rady 850 a pre slovenský trh aj premierový nový teleskopický manipulátor SCORPION 7044.

Za zmienku stojí aj predstavenie nových modelov traktorov v Slovenskej predpremiére a to priamo v poľnom nasadení, ako napríklad NOVÝ ELIOS 200, NOVÝ ARION 400 s čelným nakladačom a novou "jedinečnou" panoramatickou presklennou strechou a taktiež traktor strednej triedy ARION 500 s plynulou prevodovkou vlastnej konštrukcie CLAAS s oznečením C-MATIC. Posledným menovaným modelom ARION 500 C-MATIC, CLAAS uzatvára spodnú výkonovú hranicu svojich traktorov s plynulov prevodovkou, pričom už dnes dokáže aj pre najnáročnejšieho zákazníka ponúknuť plynulú jazdu vo výkonovej triede od 140 až po 530 koní.

Všetky vystavené modely si návštevníci mohli vyskúšať a aj si na nich zajazdiť, čo aj napriek nepriaznivému počasiu využili, čím sa potvrdil veľký záujem o nové modely traktorov tejto značky.

Predstavené boli aj stroje od švédskeho výrobcu Väderstad a to konkrétne sejačky na hustosiate plodiny a plodiny na presný výsev ale taktiež stroje na jarné a jesenné spracovanie pôdy.

Na návštevníkov tak ako aj minulý rok okrem vynikajúcej klobásky a gúlášu čakala aj hodnotná tombola a tenro rok aj premiérovo veľkoplošná obrazovka na ktorej mohli nerušene sledovať prezentácie jednotlivých strojov z celého ponúkaného portfólia strojov apoločnocti AGRALL.

Týmto vyjadrujeme vďaku celému organizažnému tímu a taktiež ďakujeme všetkým návštevníkom za ich prejavenú priazeň.

Tešíme sa na spoločné stretnutie o rok, AGRALL s.r.o.