class vaderstad

DEŇ POĽA AGRALL Komjatice

21. 10. 2014

Dňa 16.10.2014 sa konal v Komjaticiach DEŇ POĽA AGRALL s.r.o.

Aj na základe prvotných obáv zo zlého ranného počasia, sa po rozplynutí oblačnosti a pri peknom slnečnom dni zišlo viac ako 350 návštevníkov zo širokého okolia.

Vynikajúca organizácia podujatia v spolupráci s PPD Komjatice vyustila do teoretických aj  prakrických predvedení strojov a na mieste si mohli návštevníci prehliadnuť a vyskúšať celkovo 11 traktorov od kategórie 140 koní - ARION 530 až po najsilnejší kolesový traktor od CLAASU - XERION 5000. Priamo pri zbere kukurice pracoval kombajn LEXION 770 s 12 riadkovým kukuričným adaptérom CONSPEED 12-75, ale taktiež najsilnejšia  rezačka JAGUAR 980 s 12-riadkovým adaptérom ORBIS 900, ktorá bola nasadené v zbere siláže. Teleskopický manipulátor od firmy CLAAS zastupovala novinka - SCORPION 7044.

Všetky predvádzané modely si návštevníci mohli vyskúšať priamo v poľných prácach s predvádzaným náradím. Veľký záujem bol predovšetkým o nové modely traktorov AXION 800, ktoré sa okrem iných ocenení môžu pochváliť aj titulom TRAKTOR ROKA 2014, pričom ich výkonové spektrum sa pohybuje od 205 do 264 koní.

Nasadené do predvádzania boli aj stroje od Švédskeho výrobcu Väderstad a to konkrétne sejačky na hustosiate plodiny a to od najmenšieho modelu ako je RAPID 300 až po najväčšiu sejačku RAPID 800C ale aj SPIRIT ST 600 C ale aj  na presný výsev v zastúpení TEMPO TPF8 a nemohli chýbať stroje na jarné a jesenné spracovanie pôdy od modelov TopDown, NZA, CARRIER, REXIUS a ROLEX.

Na návštevníkov tak ako aj minulý rok okrem vynikajúcej klobásky a gúlášu čakala aj hodnotná tombola a tenro rok aj premiérovo veľkoplošná obrazovka na ktorej mohli nerušene sledovať prezentácie jednotlivých strojov z celého ponúkaného portfólia strojov apoločnocti AGRALL.

Týmto vyjadrujeme vďaku celému organizažnému tímu ako aj vedeniu a zamestnancom PPD Komjatice.

Veľká vďka patrí aj všetkým návštevníkom za ich prejavenú priazeň.

Tešíme sa na spoločné stretnutie o rok, AGRALL s.r.o.