class vaderstad

Koniec výroby SCORPIONU v roku 2018

12. 07. 2015

Harsewinkel, 24. júna 2015. CLAAS, jeden z popredných svetových výrobcov poľnohospodárskej techniky, a Kramer-Werke, spoločnosť v koncerne Wacker Neuson, dosiahli dohodu o ukončení ich partnerstva vo výrobe teleskopických nakladačov pre poľnohospodárstvo od roku 2018. Zákazníkom CLAAS-u budú aj naďalej poskytované služby a náhradné diely v dlhodobom horizonte po ukončení tohto partnerstva.

Od roku 2005, Kramer-Werke GmbH vyvinula a vyrába vysoko kvalitné teleskopické nakladače určené do poľnohospodárstva, ktoré sa predávajú po celom svete prostredníctvom firmy CLAAS pod značkou  "CLAAS SCORPION", vo svojom závode v Pfullendorf. Wacker Neuson Group dodáva tieto teleskopické nakladače pre stavebníctvo prostredníctvom vlastnej predajnej organizácie v rámci značiek "Kramer" a "Wacker Neuson". Od roku 2018 budú obaja partneri dodávať teleskopické manipulátory na jednotlivé trhy nezávisle na sebe. Do tej doby, bude spolupráca pokračovať.

V budúcnosti, bude  firma CLAAS spolupracovať  v tejto obchodnej oblasti s firmou Liebherr, pričom nový SCORPION z výrobnej dielne Liebherr bude k dispozícii od januára 2018.

CLAAS SCORPION teleskopické nakladače už pracujú na mnohých farmách a súvisiacich podnikoch. Vďaka svojmu kompaktnému dizajnu, ovládateľnosti a vysokému výkonu, nahradil SCORPION  mnoho existujúcich značiek, rovnako ako tradičné traktory s čelným nakladačom. Tieto teleskopické nakladače v súčasnosti tiež ponúkajú pre veľké podniky a dodávateľov poľnohospodárskych služieb  najefektívnejšie riešenie pre väčšinu vnútorných manipulačných a prepravných prác.