class vaderstad

CLAAS EASY App na palube

19. 07. 2015

Harsewinkel / Bad Saulgau, 29. júna 2015. Pred tromi rokmi na "Sima Innovation Awards" v Paríži, vyhral CLAAS  zlatú medailu pre vývoj aplikačného softvéru pre ovládanie náradia pomocou komerčne dostupného tabletu. V čase, keď to bol ešte projekt vo vývoji, ale dnes je to už hotový výrobok na trhu, pripravený na použitie v celej škále strojných zariadení od rôznych výrobcov. Nová aplikácia sa nazýva "EASY App na palube " a otvára úplne nové ovládacie funkcie pre užívateľov prostredníctvom ISOBUS komunikácie medzi traktorom a náradím.

V dnešnej dobe, je ťažké predstaviť si každodenný život bez tabletu, či už doma alebo v práci. Poľnohospodársky sektor tiež stále viac využíva flexibilitu tabletov. Je to najmä prípad dodávateľov poľnohospodárskych služieb, ktorí pracujú na viacerých farmách. Tieto zariadenia poskytujú prístup kedykoľvek a kdekoľvek k dôležitým špecifických údajom o  farme, aplikácií a informácií, ako sú údaje o zákazníkoch, rovnako ako hospodárenie s pôdou, navigácii, e-mailoch a funkcie predpovedania počasia.

CLAAS teraz rozširuje všestrannosť týchto komerčne dostupných zariadení cez softvérové aplikácie pre riadenie poľnohospodárskeho náradia. EASY App na palube využíva integrovaný ISO Universal Aplikačný terminál (ISO UT) mapuje ISOBUS systém náradia na tablete, čo umožňuje ovládať náradie cez dotykový displej. V kombinácii EASY App na palube, sa tak tablet stáva „lacnou“ alternatívou k ISOBUS terminálom do budúcnosti. Vďaka kompatibilite ISOBUS, môže byť tiež tablet použitý pre ISOBUS pripojenie iných výrobcov náradia (nie len CLAAS) . Pre pohodlné ovládanie, môže byť tablet použitý tiež pre priradenie funkcie k F- funkčnému tlačidlu traktora. Avšak zákazníci, ktorí dávajú prednosť konvenčným operačným systémom s terminálom daného náradia, môžu samozrejme ešte získať ovládací terminál náradia ktorý je naďalej v ponuke.

Ako to funguje
EASY App na palube, treba implementovať s traktorom, ktorý musí mať ISOBUS- prípravu a pripojený pomocou štandardného kábla ISOBUS. Komunikácia medzi náradím a tabletom prebieha cez WLAN. Pre tento účel je WLAN adaptér (CWI - CLAAS Wireless Interface) pripojený k zásuvke ISOBUS v kabíne traktora, ktorý tiež zároveň dodáva energiu do adaptéra WLAN.

Balíček CLAAS EASY App na palube obsahuje WLAN adaptér a univerzálny držiak pre tablety. EASY App na palube si môžete stiahnuť ľahko a zadarmo z App Store. Užívatelia môžu tiež vykonávať aktualizácie softvéru sami rovnako rýchlo a ľahko. Spočiatku bude EASY App na palube  k dispozícii pre Apple tablet s operačným systémom iOS8 alebo novší.

Od budúceho roka, CLAAS poskytne EASY App na palube pre prevádzku lisov ROLLANT 455, 454 a 375 Uniwrap, zberacích vozov CARGOS 8000 a 9000, riadkovačov LINER 3600 a 4000, rovnako ako diskových žacích strojov DISCO 1100 C / RC BUSINESS, 9400 C DUO, 9200 C BUSINESS a 9200 C AS.