class vaderstad

Najmodernejšia Európska továreň na poľnohospodárske stroje zaháji prevádzku.

05. 10. 2015

Harsewinkel / Krasnodar, 1.október 2015. CLAAS ako jeden z popredných svetových výrobcov poľnohospodárskych strojov, si kladie za cieľ ďalej modernizovať ruské poľnohospodárstvo a teraz spúšťa do prevádzky ďalší závod v ruskom meste Krasnodar. V rámci projektu investoval CLAAS asi 120 miliónov eur.

Nový závod Krasnodar je v súčasnej dobe najmodernejšie výrobné zariadenia pre poľnohospodárske stroje v Európe.

 

"V súčasnej dobe najmodernejší výrobný závod pre poľnohospodársku techniku v Európe, závod Krasnodar bol postavený len za 27 mesiacov. "V tomto priemysle, žiadna iná firma investuje v tomto rozsahu do ruskej ekonomiky a zároveň prináša najnovšie výrobné technológie pre krajinu. Robíme to, pretože ruský poľnohospodársky sektor má výborné vyhliadky do budúcnosti," vysvetľuje Lothar Kriszun, hovorca výkonnej rady CLAAS.

Potreba modernizovať a dopyt po efektívnych zberových technológiách aj naďalej významne rastie.
Z celkovo 122.000.000 ha vhodných pre poľnohospodárstvo v Rusku, sa využíva iba 72.000.000 ha.

Nový závod zamestnáva ľudí z rôznych oblastí Ruska, z ktorých niektorí musia dochádzať aj viac ako 2000 kilometrov, aby obsadili pozíciu vo firmy CLAAS v Krasnodare. Mnoho z tých zamestnaneckých a technologických požiadaviek predtým v regióne neexistovali a, v niektorých prípadoch sú veľmi zriedkavé v celom Rusku. Práca, ako počítačom riadené lasérové obrábanie, ktorá zahŕňa rezanie kovových častí s maximálnou presnosťou, alebo práca v automatizovanej lakovni sa nevyskytuje nikde inde v regióne. Táto technologická špecializácia v kombinácii s úrovňou integrácie je porovnateľná s materským závodom CLAAS v Harsewinkel, pričom umožní, aby zariadenie v budúcnosti  tiež dodávalo produkty a služby pre podniky z oblasti mimo sektor. Výrobný závod Krasnodar je približne deväťkrát väčší ako predchádzajúci výrobný závod s plochou asi 45.000 štvorcových metrov. V súlade s tým sa objem výroby závodu zvýši až na 2.500 kombajnov a traktorov za rok. Z jedenástich výrobných závodov CLAAS, sa tento zaradil medzi štyri najväčšie.

Výrobný závod zaháji prevádzku, je deväťkrát väčší ako predchádzajúci výrobný závod.

Závod zaháji prevádzku v náročnej politickej a ekonomickej klíme, vyznačujúcou sa kolísaním výmenných kurzov, ťažkosťami pri získavaní financovania na miestnej úrovni a úsilie výrobcu CLAAS byť uznaný ako pravý ruský výrobca.

"Avšak, ako rodinne - vlastnený podnik, máme dlhodobý prístup a myslím, že aj do budúcnosti. To isté platí aj pre našich 17 ruských servisných partnerov, ktorí sa chystajú investovať asi 40 miliónov eur do svojej dílerskej siete v nadchádzajúcich troch rokoch "zdôrazňuje Kriszun.

CLAAS začal svoju činnosť v Rusku, v roku 1992 vývozom použitých strojov a jeho prvými miestnymi predajcami. Toto bolo nasledované  predajom nových strojov a prvými ruskými zamestnancami spoločnosti, ktorý prevzali zodpovednosť za školenia a servis. V roku 2005, sa CLAAS stala prvou zahraničnou spoločnosťou na výrobu poľnohospodárskych strojov, kedy zriadila svoje vlastné výrobné závody v Rusku, v tej dobe investovala asi 20 miliónov eur.