class vaderstad

Keď zberací voz preberá kontrolu

13. 11. 2015

Harsewinkel / Hannover, november 2015. CLAAS teraz sprístupnil CRUISE ICT PILOT okrem veľkých lisov tiež pre zberacie vozy. ICT - (náradie ovláda traktor), ktorý je už v prevádzke na lise kvadrant 3400, automaticky reguluje rýchlosť jazdy traktora, čím sa zaistí správna kombinácia výkonu a kvality balíka.

S ICT CRUISE PILOT, je zberací voz schopný prevziať kontrolu na poli a tiež bude riadiť rýchlosť celej súpravy strojov (traktor + zberací voz) v závislosti na zaťažení PickUp-u. Traktor a náradie dohromady tvoria jeden celok, takže vodič vykonáva len kontrolnú funkciu. Pracovná záťaž vodiča sa tak stáva oveľa jednoduchšie pričom sa môže sústrediť na sledovanie prevádzkových krokov. V rovnakom čase je súprava strojov (traktor + zberací voz) automaticky v prevádzke pri optimálnej úrovni výkonu,  pričom sa priepustnosť a účinnosti významne zvýšila v závislosti na príslušných podmienkach. Vďaka stabilnej prevádzkovej rýchlosti zberacej súpravy, zaisťuje ICT CRUISE PILOT homogénny tok materiálu. Toto je nevyhnutným predpokladom pre presné rezanie a top-kvalitu krmovín.


TONI teraz k dispozícii aj pre zber krmovín
Nová generácia CARGOS je tiež TONI (TELEMATICS ON IMPLEMENTS) a poskytuje nové možnosti pre monitorovanie stroja a vyhodnocovanie dát. Všetky dostupné informácie o skupine strojov možno sprístupniť cez mobilný telefón a môžu byť vyhodnotené kedykoľvek a odkiaľkoľvek. To zahŕňa dôležité prevádzkové údaje, ako sú pracovná doba, hmotnosti alebo množstva nakládok. Údaje zaznamenané prostredníctvom TONI umožňuje ľahkú a kompletnú dokumentáciu procesu. To sa potom môže použitý na analýzu pracovných procesov alebo na vykonanie diaľkovej diagnostiky, zatiaľ čo sa nastavenie zariadenia môže optimalizovať z ľubovoľného miesta.

S ICT CRUISE PILOT, TONI a nový "EASY App na palube " pre realizáciu operácií pomocou tabletu je CARGOS vybavený najinovatívnejším softvér a elektronickými riešeniami aké sú k dispozícii od firmy CLAAS.