class vaderstad

Ďalšie významné ocenenie pre traktor CLAAS ARION 400

15. 02. 2016

Claas Arion 400 s panoramatickou kabínou získala medzinárodné ocenenie design award


Harsewinkel / Le Mans, február 2016. CLAAS opäť uvádzaný medzi víťazmi medzinárodne uznávanej súťaže iF Design Award pre rok 2016. V disciplíne "produkt", vyhral CLAAS s traktorom ARION 400 s panoramatickou kabínou v kategórii "Autá, vozidlá, bicykle".

So svojimi zberovými strojmi a traktormi, sa CLAAS zameriava nielen na kvalitu, spoľahlivosť a efektivitu, ale aj na rozvíjanie moderného a funkčného dizajnu. CLAAS pracuje s priemyselným návrhárom Paulom Budde z Münsteru viac ako 30 rokov, a on bol ten, kto tento rok posunul Arion 400 s panoramatickou kabínou na IF Design Award.

Vďaka úplne novej panoramatickej kabíne, už ARION 400 vyhral "SIMA Innovation Award Gold 2015". 2,41 m² jednodielne čelné sklo, pozostávajúce z čelného skla samotného a sklenenou strechou, ktorá je spojená bez priečneho nosníka, čo bolo hlavnou úlohou pri konštrukcii traktora podľa Paula Buddeho: "Podobne ako kapota motora, aj nová konštrukcia kabíny je jediná svojho druhu na trhu. Jednodielne čelné sklo dokonale splýva so strešným priestorom a poskytuje vodičovi nerušený výhľad na čelný nakladač za všetkých okolností. Všetky ovládacie prvky sú zamerané na potreby vodiča v logickom usporiadaní z technického a funkčného hľadiska. ARION 400 je univerzálny traktor s vnútorným a vonkajším dizajnom, ktorý odráža vysoko kvalitný stroj so spoľahlivým a pohodlným pracovným miestom. "


ARION 400 súťažil s viac ako 5000 príspevkov z 53 krajín. Hodnotenie týchto výrobkov je založené na jasných kritériách, pokiaľ ide o kvalitu dizajnu, spracovanie a funkčnosť. Medzi kritériá poroty pre hodnotenie patrí tiež kompatibilita k životnému prostrediu, bezpečnosti, inovácií a mnoho ďalšieho.