class vaderstad

Silné gény škorpióna

03. 06. 2016


30.000 prevádzkových hodín - teleskopický nakladač CLAAS dosiahol míľnik

Harsewinkel / Langeln, máj 2016. CLAAS RANGER 928 vlastnený výrobným poľnohospodárskym družstvom v Langeln eG na západne od Magdeburgu, preukázal svoju výdrž. Teleskopickému nakladaču sa podarilo dosiahnuť impozantného stavu 30.000 prevádzkových hodín. Tento stroj bude aj naďalej slúžiť ako pomocná sila na poľnohospodárskom družstve.

Teleskopický nakladač vyrobený v roku 2000, meral svoju cestu cez bývalého distribučného partnera CLAAS v Derenburgu a bol používaný takmer denne. Okrem nakladania hnoja, slamy a krmiva, ale aj obilia a siláže boli jeho hlavné úlohy tiež rôzne druhy stavebných prác. "Dokonca, na začiatku odpracoval až 2500 hodín za rok," spomína Lothar König, technický riaditeľ na družstve o rozlohe 1100 hektárov, ktoré bolo zamerané na rastlinnú ale aj živočíšnu výrobu, (1.100 kusov dobytka). 105-koňový teleskopický nakladač sa používal pre celý rad rôznych účelov. Lothar König teraz ešte stále používa nakladač pre menšie úlohy "primerané veku stroja" ako napr. v stodole a po celej prevádzke.
 
"CLAAS vyrába teleskopické manipulátory určené pre použitie v poľnohospodárstve už dlhšie ako 22 rokov, ale 30.000 hodín prevádzky nemá obdoby," zdôrazňuje Norbert Täufer, produktový manažér pre teleskopické nakladače pre distribučné spoločnosti CLAAS, "toto je zriedkavo dosiahnutá hodnota teleskopickým nakladačom s jeho pôvodným motorom. "Lothar König vysvetľuje, že ostatné časti Rangeru boli vymenené v medziobdobí, vrátane nových náprav a ozubených kolies, ale aj čelné sklo a dvere boli tiež vymenené. Avšak jadro nakladača prežilo maratón 30.000 pracovných hodín.

Výroba modelu Ranger pre CLAAS, začala v roku 1994 v Anglickom Granthame. Prvé modely, ktoré sa objavili na trhu, boli RANGER 907, 907 T a 911 T. Až do roku 2000 bol Ranger vyrobený v rade rôznych verzií pred tým než bol nahradený novým modelom TARGO, ten bol nakoniec nahradený v roku 2006 modelom SCORPION. Výrobné poľnohospodárske družstvo v Langeln pracuje s CLAAS teleskopickým nakladačom už radu rokov. Okrem rekord držiaceho Rangeru 928, v Langeln eG teraz jazdí aj mladší SCORPION 9055, v súčasnej dobe najväčší teleskopický nakladač vyrábaný firmou CLAAS.