class vaderstad

Nové možnosti konfigurácie pre model ARION rady 400

04. 07. 2016

Le Mans / Harsewinkel, jún 2016. CLAAS pre model ARION 400 ponúka odteraz hodnotné technológie ako aj cenné technické riešenia, ktoré boli predtým k dispozícii len vo výkonnejších CLAAS traktoroch. Patrí medzi ne aj osvedčená prevodovka HEXASHIFT, CSM úvraťová automatika ale aj Telematika. Novo vyvinutý systém dynamického riadenia je tiež k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo pre ARION 400.

Arion 400 modely sú ideálne univerzálne traktory pre použitie v akomkoľvek nasadení vďaka svojmu kompaktnému dizajnu a s rozsahom výkonov motora od 90 do 140 koní. S rozšírenými možnosťami rôznych konfigurácií, budú teraz farmári schopní realizovať práce ako napríklad: obrábanie pôdy, práce s krmovinami, dopravu alebo prácu s čelným nakladačom s ešte väčšou ľahkosťou.

 

Optimalizované pracovné riešenia s prevodovkou HEXASHIFT a CSM úvraťovou automatikou
Pre modely Arion 460 až 430 sú k dispozícii teraz dve prevodovky: existujúci QUADRISHIFT a teraz už aj prevodovka HEXASHIFT. S prevodovkou HEXASHIFT možno jazdiť na ceste pri znížených otáčkach motora so štyrmi automatickými rozsahmi a šesťnásobným power-shiftom. To znamená menej hluku pre vodiča a taktiež nižšiu spotrebu nafty. Šesť stupňov power-shiftu umožňuje veľké prekrytie prevodov, takže pre každú aplikáciu je možné zvoliť optimálne otáčky a rýchlosť jazdy. Všetkých 24 prevodových stupňov možno radiť ľahko pomocou multifunkčnej páky, a to bez nutnosti použitia spojkového pedálu. Voľbou režimu HEXACTIV pre power-shift má preto vodič možnosť úplne nechať traktor automaticky radiť prevodové stupne.

 

Ďalšou novinkou pre modelovú radu ARION 400 je osvedčený systém riadenia na úvrati CSM (CLAAS SEQUENCE MANAGEMENT), ktorý je k dispozícii s farebným displejom CIS. Niektoré funkcie traktora možno uložiť s týmto systémom ako pracovné sekvencie, ako sú napr.: elektronicky riadený hydr. okruhy, zadný TBZ, otáčky motora a zadného PTO. Ovládanie je veľmi jednoduché, čím zmierňuje záťaž na vodiča, a to najmä pokiaľ ide o zložité jazdné manévre, ktoré si zvyčajne vyžadujú celý rad rôznych operačných krokov. Celkom 4 úvraťové sekvencie s až 200 krokov môže byť uložených, ktoré je možné aktivovať pomocou ovládacieho panela CSM v pravej konzole alebo na multifunkčnej páke.

 

Premyslený systém riadenia
Novo vyvinutý dynamický systém riadenia poskytuje úľavu pre vodiča pri mnohých operáciách traktora, pretože umožňuje vodičovi meniť počet otáčok volantu pre rovnaký uhol natočenia kolies.  Jednoduchým stlačením jediného tlačidla si ho vodič prispôsobí na konkrétnu úlohu. Ak je systém aktívny, tak od pravého dorazu k ľavému dorazu, môže byť počet otáčok volantu znížený zo 4,5 otáčok na jednu až tri otáčky. To umožňuje ešte ľahšiu manipuláciu. Je to príznačné,  hlavne pri náročnej práci: napríklad pri použití čelného nakladača alebo na úvratiach.

Vodič si môže vybrať medzi troma rôznymi režimami pre dynamické riadenie pomocou farebného displeja CIS. Približne 90 percent všetkých prác možno vykonať pomocou režimu závislom na uhle natočenia kolies, kde riadenie automaticky zrýchľuje natáčanie. V móde závislosti na rýchlosti jazdy, sa prevod riadenia automaticky znižuje pri postupnom zvyšovaní rýchlosti traktora nad 10 km/h. Použitie tretieho variantu, systém je možné ručne upraviť nezávisle na uhle natočenia kolies alebo rýchlosti traktora. Aktivácia dynamického systému riadenia je rýchla a jednoduchá pomocou tlačidla na pravej strane konzoly.


Všetko pod kontrolou s Telematikou
Systém CLAAS Telematics je ďalším cenným pomocníkom predstaveným vo výkonnejších CLAAS  traktoroch a kombajnoch. Teraz je k dispozícii aj pre Arion 400. Telematika zaznamenáva všetky centrálne informácie a pozície stroja pre každú aplikáciu. Prebiehajúce práce možno sledovať a optimalizovať cez diaľkové diagnostiky. Ďalšou výhodou je automatická dokumentácia všetkých údajov, ktoré možno exportovať priamo do záznamu z poľa. Je teda možné porovnať všetky práce stroja po dlhšiu dobu a ďalej optimalizovať všetky práce za použitia histórie dát.