class vaderstad

Spoločnosť CLAAS zakúpila technológiu SHREDLAGE®

10. 08. 2016

Spoločnosť CLAAS zakúpila technológiu SHREDLAGE®.

Viac mlieka, zdravšie kravy.  Spoločnosť CLAAS zakúpila technológiu SHREDLAGE®.

Harsewinkel, august 2016. Spoločnosť CLAAS získala patentom chránenú a celosvetovo známu technológiu SHREDLAGE® rovnomenného podniku sídliaceho v USA. Pre tento nový proces prípravy kukuričnej siláže uzavrel už v minulom roku CLAAS s vlastníkmi licenčnú dohodu.
"Sme presvedčení, že SHREDLAGE® je pre zákazníkov prínosom. Prevzatím tejto známej značky dopĺňame našu technologickú koncepciu ako medzinárodná spoločnosť s vedúcim postavením na trhu samohybných zberových rezačiek, "vysvetľuje Hermann Lohbeck, v predstavenstve koncernu CLAAS zodpovedný za oblasť strojov pre zber krmovín.

 

 

Technológia SHREDLAGE® - nový spôsob spracovania kukuričnej siláže


Technológia známa pod značkou SHREDLAGE® je novým spôsobom spracovania kukuričnej siláže, ktorý využíva čoraz viac chovateľov dojníc v regiónoch s nedostatkom lúk a pasienkov. Pri tomto procese je kukurica narezaná na neobvykle dlhú rezanku 26 až 30 mm. Rozhodujúce je následné spracovanie technológiou valcov SHREDLAGE®. Intenzívne narušenie materiálu mnohonásobne zväčšuje povrch rezanky, čo vedie k zreteľne lepšej bakteriálnej fermentácii pri siláži a predovšetkým pri trávení v bachore kravy. Cieľom tohto postupu je silné zvýšenie účinku štrukturálnej vlákniny kukuričnej siláže v bachore a zároveň vylepšenie dostupnosti škrobov obsiahnutých vo všetkých častiach rastlín. To by mohlo viesť k nárastu výnosov mlieka. Pre bachor príjemná štruktúra siláže zlepšuje tiež zdravie stáda.
Okrem vyšších výnosov mlieka a lepšieho zdravia zvierat ponúka SHREDLAGE®  výrobcom mlieka tiež ďalšie výhody. Vďaka optimálnemu uvoľneniu škrobov je možné znížiť množstvo výživného krmiva pri zároveň vyššom výnose mlieka. Obmedziť, alebo dokonca úplne vynechať možno tiež doplňovanie štrukturálne bohatých komponentov krmiva, ako je slama. Vďaka tomu tak máte ďalšiu možnosť ušetriť.

"Veľmi nás teší, že nás Ross Dale a Roger Olson, vynálezcovia menovanej technológie a zároveň vlastníci rovnomennej spoločnosti SHREDLAGE, budú aj naďalej podporovať a poskytovať cenné rady," dodáva Hermann Lohbeck.
Koncepcia CLAAS MULTI CROP CRACKER (MCC) s jednotnou konštrukciou a tromi rýchlo vymeniteľnými valcami drviča zŕn (MCC CLASSIC, MCC MAX a MCC SHREDLAGE®) ponúka koncepciu pre spracovanie kukuričné rezanky, ktorá zahŕňa siláž s krátkou dĺžkou rezanky, s dlhou dĺžkou rezanky a technológiu SHREDLAGE® s extrémnou dĺžkou rezanky. Valce SHREDLAGE® budú vyrábané v stredisku CLAAS Industrietechnik v Paderborne, rovnako ako známe valce s profilom pílových zubov.

 


Vynálezcovia technológie SHREGLAGE® Roger Olson (vľavo) a Ross Dale (druhý vpravo) s Hermannom Lohbeckem (druhý vľavo, člen predstavenstva koncernu CLAAS, zodpovedný za oblasť strojov pre zber krmovín); a s Lutzom Arndt (vpravo, riaditeľ obchodného oddelenia CLAAS Saulgau).