class vaderstad

Interaktívny sprievodca traktorom CLAAS

09. 03. 2017

Virtuálna kabína traktora
Paríž / Harsewinkel, február 2017. CLAAS predstavil interaktívne užívateľské skúsenosti na SIMA 2017. Interaktívny sprievodca traktorom CLAAS prináša virtuálnu realitu a rozšírenú realitu do sveta poľnohospodárskych strojov, s jasnými prínosmi pre zákazníka.

Hlavným účelom tejto príručky, dodávanej ako bezplatná aplikácia prezerateľná na smartphone a tablete, je vysvetliť rôzne funkcie,  ktoré sú k dispozícii v kabíne traktora CLAAS. Aplikácia nenahrádza konvenčný papierový manuál, ale poskytuje ľahší spôsob, ako odpovedať na niektoré otázky týkajúce sa funkcie kabíny. Namiesto listovania v príručke, používateľ potrebuje iba vyfotografovať príslušné ovládacie prvky traktora so smartphonom.

Použitie aplikácie v kabíne
Aplikácia využíva technológiu rozšírenej reality pre vyhľadanie požadovaného riadiaceho prvku, ktorý by mohol byť čokoľvek od jednoduchej kontrolky na CSM (CLAAS  úvraťová automatika). Potom stačí len kliknúť na smartphone alebo tablet na vyvolanie vysvetlenia požadovanej funkcie, vo forme ilustrovaného textu. U niektorých zložitejších funkcií, sa plánuje poskytnúť vysvetlenie v podobe príručky, aby boli informácie pre užívateľa zrozumiteľnejšie. Ak chcete nájsť konkrétny riadiaci prvok v kabíne, aplikácia má integrovanú vyhľadávaciu funkciu, fungujúcu na základe systému nálezu pozície telefónu.

Použitie s okuliarmi pre virtuálnu realitu
Aplikácia sa dá použiť aj bez toho aby museli sedieť v kabíne. Namiesto toho, virtuálna realita a VR okuliare slúži na vytvorenie virtuálnej skúsenosti sedenia v kabíne (v 2D alebo 3D).
Jedná sa o rýchly a jednoduchý spôsob pre užívateľov naučiť sa funkcie traktora ešte rýchlejšie,  získať a plne využívať výhody všetkých CLAAS asistenčných systémov - pre optimálny užívateľský komfort a maximálny výkon.

Aplikácia je k dispozícii pre všetky traktory CLAAS s plynulou prevodovkou CMATIC (ARION 500 a 600, AXION 800 a 900), a aj s ďalšími modelmi, ktoré majú byť pridané v blízkej budúcnosti. V súčasnej dobe sú k dispozícii jazykové variácie v angličtine, francúzštine a nemčine.
Aplikácia je teraz k dispozícii na App Store (iPhone a iPad), alebo na Google Play (Android) k stiahnutiu do smartphonu alebo tabletu.