class vaderstad

Nová webová stránka zobrazuje plánovanie, vývoj a výrobu traktorov Claas

10. 03. 2017

Od nápadu k hotovému traktoru – nahliadnutie do zákulisia
Paríž / Harsewinkel, február 2017. Koľko zručností a vedomostí sa skrýva za traktorom CLAAS? A koľko trvá fáza vývoja, než sa z prvotného nápadu dostaneme k hotovému high-tech produktu? To všetko je teraz odhalené na nových webových stránkach CLAAS Tractor tractors-making-of.claas.com. V krátkych videách a rozhovoroch, zamestnanci CLAAS ale poľnohospodári poskytujú fascinujúce informácie o pozadí a dávajú ich osobný pohľad na veci v každej fáze plánovania traktora, vývoji a výrobe.

Modely v skutočnej veľkosti z kompozitného materiálu
Na nových webových stránkach CLAAS Tractor, sa nadšenci traktorov môžu dozvedieť napríklad aj to, ako vývojári CLAAS vopred aktívne konzultujú s poľnohospodármi aj dodávateľmi ich priania a požiadavky a začlenia ich do plánovania nových modelov. Webové stránky taktiež poskytujú jedinečný pohľad do vývojovej fázy, počas ktorej inžinieri vyvíjajú nové koncepcie traktorov na počítači pred vytvorením modelu v plnej veľkosti v kompozitného materiálu. Nové traktory vyrobené na základe týchto modelov sú testované a ďalej vylepšené/optimalizované poľnohospodármi a dodávateľmi po celom svete. Komplexný proces schvaľovania CLAAS je tiež vysvetlený na internetových stránkach. Ukazuje sa napríklad novú radu traktorov pri skúške odolnosti pri extrémnom zaťažení v skúšobnom stredisku CLAAS v blízkosti Le Mans.

Ako CLAAS vyrába pre každého klienta ten jeho vlastný traktor?
Natočené videá tiež ukazujú, ako CLAAS vyrába každý traktor individuálne aby splnil špecifické požiadavky zákazníkov, takže každý z nich je jedinečný. Pohľad do výroby odhaľuje, ako sú kabíny vybavené prístrojovými doskami, brzdovým systémom a zobrazuje ďalšie montážne skupiny na 200 metrov dlhej montážnej linke, kde sa nápravy, prevodovky a ďalšie dôležité komponenty vyrábajú, a taktiež zobrazuje ako pracuje lakovňa.

Všetky tieto informácie o výrobe traktorov CLAAS sú teraz k dispozícii na tractors-making-of.claas.com a ako aplikácia na itunes.apple.com/de/app/claas-tractors.-making-of./id1183794219?mt = 8.