class vaderstad

Všestranný traktor na pole, dvor aj do prepravy.

07. 07. 2017

 

CLAAS predstavil novú generáciu traktorov ARION série  500 a 600

Harsewinkel/Le Mans, Júl 2017. CLAAS ponúka traktormi ARION 500 a 600 všestranný traktor s vysokou úrovňou komfortu a pohodlia, ktoré sú práve vhodné na prácu na poliach a prácu s krmovinami, prepravu a práce s čelným nakladačom na farme. CLAAS predstavuje novú generáciu týchto osvedčených modelov s novými vlastnosťami a širšou ponukou motorov a mnohými rôznymi vylepšeniami. Vrátane nového CIS+ systému, nového CEBIS terminálu, vynovenej  HEXASHIFT a CMATIC prevodovky s rozšírenými funkciami a novej PROACTIV odpruženej prednej nápravy, novo vyvinutej v CLAASE.

 

Na začiatok tri úrovne výbavy.

Vďaka Basic CIS, novému CIS+ a Deluxe CEBIS, sú teraz k dispozícii tri varianty pre všetky modely ARION 500 a 600 a to hneď od začiatku. Všetky verzie sú k dispozícii s HEXASHIFT powershift prevodovkou; alternatívne CIS+ a CEBIS verzie môžu byť nahradené plynulou prevodovkou CMATIC. CIS varianta bola zámerne ponechaná v jednoduchej verzii s mechanickými hydr.okruhmi, kým CIS+ ponúka elektronicky ovládané hydr. okruhy a farebný CIS display má už v štandarde. Obe verzie majú dobre známu multifunkčnú lakťovú opierku s ELECTROPILOTOM s 4-cestnou ovládacou pákou a DRIVESTICK pre ovládanie prevodovky. CEBIS verzia ide ešte ďalej, ponúka úplne nový CEBIS terminál ktorý má 12-palcový dotykový displej a intuitívny DIRECT ACCESS ako aj na  CMOTION multifunkčnej ovládacej/pojazdovej páke, ktorá môže byť ovládaná len tromi prstami.

 

 

Širší záber ponúkaných motorov

Výkonové spektrum motorov ARION bolo rozšírené smerom nahor ale  aj  nadol. Výkony sa teraz rozprestierajú od 125 koní pri ARION 510 až po 185 koní alebo až 205 koní pri ARION 660 vďaka CLAAS POWER MANAGEMENT (CPM). V ARIONE 660, CPM poskytuje dodatočný výkon “boost“  20 koní pre práce v doprave a práce so zadným kardanom. Všetky modely ARION 500 sú vybavené 4-valcovými motormi, pokiaľ všetky “väčšie“ ARIONY 600 majú 6-valcové motory. Pri ARIONE 600 je automaticky znížený základný plyn z 800 na 650 ot/min čo prispieva k zníženiu spotreby, keď traktor stojí = šetrí palivo. Všetky motory spĺňajú  emisnú normu Stage IV (Tier 4) vďaka kombinácii EGR + DPF + SCR. Napriek zabudovaniu AdBlue nádrže, sa palivová nádrž mierne zväčšila.

 

 

HEXASHIFT powershift prevodovka s tempomatom a funkciou SMART STOP

Osvedčená HEXASHIFT powershift prevodovka v ARION traktoroch prešla viacerými zdokonaleniami a praktickými skúškami, pričom teraz ponúka široký rad nových prídavných funkcií. To zahŕňa aj cruise control (funkcie tempomatu) kde je automaticky udržiavaná rýchlosť vpred zvolená šoférom pri optimálnych otáčkach motora. Motor preto pracuje nezávisle na aktuálnej pracovnej úlohe a je počas celej doby “highly fuel-efficient.“ Integrovaný systém SMART STOP je vhodný najme pre prácu s čelným nakladačom na odbremenenie šoféra. Pri stlačení brzdového pedálu sa spojka automaticky rozpojí - nie je potreba stláčať spojku.

 

Prevodovka CMATIC s novým software

CLAAS CMATIC prevodovka v ARION 600/500 modeloch využívajú novú generáciu software, ktorý obsahuje veľké množstvo požiadaviek klientov, ako napr. zjemniť tok prenosu výkonu medzi motorom a prevodovkou. Napr., tempomat môže byť deaktivovaný cez plynový pedál, a prevodovka sa oveľa rýchlejšie prispôsobí práci.

 

 

Nová PROACTIV odpružená predná náprava

Všetky nové traktory ARION rady 500 a 600 môžu byť vybavené novou odpruženou prednou PROACTIV nápravou, vyvinutou priamo CLAAS-om. Váha traktora je tak lepšie rozložené na obe nápravy. Inteligentné ovládanie prednej nápravy PROACTIV tiež umožňuje aktívnu bočnú stabilitu v zákrutách a redukuje moment preklápania počas brzdenia a zrýchľovania. Toto zabezpečuje optimálny jazdný komfort či už jazdíte vysokou rýchlosťou na ceste, alebo na poliach, pri poskakovaní prípojného náradia, a tiež zvyšuje bezpečnosť pri jazde s ťažkým náradím.

 

Riadenie, ktoré rozmýšľa za Vás

Nové modely ARION 500 a 600 môžu byť na želanie vybavené CLAAS dynamic steering system. Tu si môže šofér navoliť potrebný počet otáčok volantu od dorazu k dorazu. Zmeníte jednoducho počet otáčok koľko potrebujete k dorazu, jednoducho, len stlačením tlačidla. Nastavenie sa deje v dvoch automatických programoch, každý v dvoch úrovniach, a manuálny program so štyrmi úrovňami intenzity. To robí ovládanie oveľa rýchlejším a jednoduchším, hlavne počas intenzívnej práce s nakladačom alebo pri práci na úvrati.

 

 

4- alebo 5- stĺpiková kabína

Všetky modely ARION 500-600 sú teraz k dispozícii s modernizovanou kabínou a to ako doteraz s 5-stlpikovou a lebo po novom so 4-stĺpikovou. Každá z kabín poskytuje rovnaký vnútorný priestor, jednodielne čelné okno a optimálnu viditeľnosť, vrátane dobrého výhľadu na široké náradie za traktorom. Zákazníci si môžu vybrať medzi kratšími dverami a 5-stĺpikovou kabínou, a 4-stĺpikovou kabínou, ktorá má dlhšie dvere, ale zato poskytuje nerušený výhľad na ľavú stranu. 4-stĺpiková kabína sa už roky osvedčená na modeloch AXION 900 a 800. 

Elektronická parkovacia brzda, viac hydraulického prietoku a väčšie kolesá

Nové ARIONY 500 a 600 sú k dispozícii po prvýkrát aj s elektronickou parkovacou brzdou na páke REVERSHIFT pod volantom. Ak šofér opustí sedadlo bez aktivácie Parklock, parkovacia brzda na traktore a pripojenom náradí sa aktivuje aby sa traktor nerozbehol a nespôsobil nehodu. Dodatočne k už ponúkanému load-sensing hydr. systému110 l/min, bude tiež k dispozícii na želanie 150 l/min prietok. Od modelu ARION 630 a väčších, budú k dispozícii aj 42-palcové disky na zadných kolesách s maximálnym priemerom 1.95 m, pričom dovoľujú preniesť vysokú trakciu na podložku a pritom byť šetrný k pôde.

 

Nové CLAAS ARIONY 500 a 600 budú k dispozícii od jesene 2017.