class vaderstad

Jednoduchá obsluha a veľké pohodlie to je CIS +

13. 07. 2017

Jednoduchá obsluha a veľké pohodlie
Nová špecifikácia CIS + pre rad traktorov AXION 900 a ARION 600/500
Harsewinkel, júl 2017. Vďaka CIS + bude CLAAS v budúcnosti ponúkať doplnkovú špecifikáciu, ktorá doplní osvedčený základný systém CIS a luxusný CEBIS. Nový systém CIS + je zameraný predovšetkým na zákazníkov, ktorí chcú pracovať pohodlnejšie a efektívnejšie s ďalšími elektronickými funkciami, ale nepotrebujú všetky funkcie nového systému CEBIS. CIS + bude prvýkrát k dispozícii v nových radách traktorov AXION 900 a ARION 600/500.

Nový systém CIS + má veľmi jasné rozloženie a je veľmi užívateľsky prívetivý, s mnohými novými, pohodlnými funkciami. Patrí sem DRIVESTICK na ovládanie prevodov CMATIC alebo HEXASHIFT, štvorcestnej ovládacej páky ELECTROPILOT so zmenou smeru a integrovaného 7-palcového farebného displeja CIS na prezeranie a konfiguráciu všetkých hlavných funkcií stroja. Taktiež sa výrazne odlišuje od systému CIS v tom, že je k dispozícii šesť elektronických okruhov.

 

CIS + s prevodovkou CMATIC
Vďaka systému CIS + je osvedčená plynulá prevodovka CMATIC po prvý krát k dispozícii bez luxusného systému CEBIS. S CIS + je prenos CMATIC riadený z aktualizovaného DRIVESTICK-u v lakťovej opierke. DRIVESTICK je dodávaný s proporcionálnym riadením, čo znamená, že čím ďalej je tlačený alebo ťahaný v režime pohonov, tým rýchlejšie zrýchľuje alebo brzdí traktor. Ak je zvolený režim pedálu akcelerátora, DRIVESTICK sa dá použiť na manuálne zvýšenie alebo zníženie brzdného účinku motora. Na ovládači DRIVESTICK je tiež k dispozícii tlačidlo tempomatu. Aktuálnu rýchlosť dopredu môžete uložiť jednoduchým stlačením tohto tlačidla. V systéme CIS + (iba model ARION 600/500) je k dispozícii pohodlný a vysoko výkonný prenos HEXASHIFT s novou funkciou SMART STOP a systémom HEXACTIV powershift s tempomatom.

ELECTROPILOT s integrovaným reverzorom
CIS + navyše ponúka novú, ergonomicky tvarovanú štvorcestnú páku riadenia ELECTROPILOT, ktorá poskytuje vysokú úroveň pohodlia, najmä pri práci s čelným nakladačom alebo pri kombinovaných činnostiach. Hydraulické funkcie sú ovládané zvyčajne pomocou štvorcestnej ovládacej páčky, zatiaľ čo integrovaný reverzor v páke umožňuje voľbu dopredu alebo dozadu po stlačení tlačidla. To znamená, že vodič môže napríklad vykonávať všetky operácie spojené s prácou čelného nakladača pomocou len jednej páky.

Všetko pod kontrolou so 7-palcovým farebným displejom CIS
Balík CIS + obsahuje aj 7-palcový farebný displej CIS, ktorý je ľahko viditeľný, pretože je zabudovaný do A-stĺpika. Tento displej umožňuje vodičovi sledovať všetky kľúčové funkcie traktora a stroja, ako sú prevodovka, úvraťovú automatiku a elektronické hydr. okruhy. Rovnako ako vo verzii CIS, pomocou funkcie CIS + môžete všetky funkcie ovládať a nastaviť pomocou otočného / tlačidlového spínača a tlačidla ESC na displeji.

CSM úvraťová automatika a rozhranie ISOBUS
CIS + zahŕňa tiež veľa osvedčených funkcií zo staršieho systému CEBIS. Napríklad ovládanie prietoku a času pre jednotlivé hydr. okruhy, ktoré sú súčasťou dodávky, a až štyri sekvencie môžu byť zaznamenané v systéme CSM úvraťovej automatiky. Až šesť hydr. okruhov je k dispozícii spolu s elektronickým ovládaním. Vodič môže počas prevádzky priamo riadiť rôzne stroje pomocou ISOBUS ISOBUS a jednotlivých F tlačidiel, ktoré sú súčasťou štandardného vybavenia CIS +. Poskytnuté tlačidlá F môžu byť veľmi jednoducho konfigurované s požadovanou funkciou. Vysoko presné riadiace systémy CLAAS GPS a telemetrické riešenie CLAAS TELEMATICS sú tiež k dispozícii vo výrobe aj pre verziu CIS + vo všetkých konfiguračných úrovniach.

Systém CIS + bude dostupný vo všetkých modeloch AXION 900 a v rade ARION 600 a 500 od začiatku výroby.