class vaderstad

CLAAS Novinky z Agritechniky

13. 09. 2017

CLAAS vyhral jednu zlatú a štyri strieborné medaily

Harsewinkel / Hanover, september 2017. Nemecká poľnohospodárska spoločnosť (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft, DLG) opäť vyzvala na účasť na Innovation Award v rámci Agritechnica 2017. Cieľom súťaže o ocenenie je upozorniť na prevratné inovácie vo svete poľnohospodárskych technológií. CLAAS získal tento rok jednu zlatú a štyri strieborné medaily.

CLAAS získal striebornú medailu aj za nasledujúce inováciu.


AXION 900 TERRA TRAC - prvý klasický traktor s polo-pásovým podvozkom s úplným odpružením celého stroja

AXION 900 TERRA TRAC od CLAAS-u je prvý polo-pásový traktor s úplným odpružením. Jeho kľúčovou inováciou je implementovanie podvozku - zaveseného systému pásov TERRA TRAC. Pásový systém TERRA TRAC je založený na technológii, ktorá sa v súčasnosti používa pri kombajnoch, ale bola špeciálne upravená tak, aby vyhovovala požiadavkám traktorov. So svojimi zavesenými pásmi kombinuje AXION 900 TERRA TRAC výhody pásového traktora z hľadiska trakcie a ochrany pôdy s pohodlnejšou charakteristikou pohonu konvenčného štandardného traktora. Vďaka svojim jednotlivo zaveseným prítlačným valcom permanentne zabezpečuje pásový systém trvalý optimálny kontakt s podložkou a maximálnu stopu, čím je AXION 900 TERRA TRAC pohodlný a efektívny na cestách aj na poli, a to aj pri vysokých rýchlostiach do 40 km/h.

 

CEMOS pre traktory: asistenčný systém vodiča pre optimálne nastavenie traktora a stroja

CEMOS pre traktory je nový asistenčný systém pre vodičov založený na dialógu vodiča a asistenčných systémov pre optimálne prispôsobenie traktorov a náradia. Obsahuje databázu obsahujúcu obrovské množstvo odborných znalostí a vodičov vedie k optimálnemu nastaveniu krokov cez prirodzený jazyk prostredníctvom užívateľského rozhrania terminálu CEBIS s dotykovou obrazovkou, pričom zohľadňuje aktuálnu úlohu a okolité podmienky. Odporúčané nastavenia zohľadňujú faktory vrátane širokej škály parametrov stroja, prevádzkových podmienok a preferencií vodiča. Na žiadosť používateľa môže aplikácia CEMOS priamo použiť niektoré nastavenia. Ak je to potrebné, vodič môže byť tiež vedený cez nastavenia pre podsystémy traktora, ako je napr. správa úvraťovej automatiky CSM. Systém najprv podporuje vodiča pri zadávaní základných nastavení. Potom ich kontroluje za skutočných prevádzkových podmienok, aby ich bolo možné optimalizovať podľa potreby.