class vaderstad

CLAAS predstavuje dofukovanie tlaku v pneumatikách

14. 11. 2017

CLAAS investuje do technológie riadenia tlaku v pneumatikách
Harsewinkel, október 2017. Spoločnosť CLAAS prevzala technológiu kontroly tlaku v pneumatikách vyvinutú spoločnosťou R & M Landtechniksysteme. V budúcnosti bude spoločnosť CLAAS Industrietechnik so sídlom v Paderborne riadiť a rozvíjať systémy, ktoré predtým vyrobili odborníci na tlaky pneumatík z Möhnesee v Severnom Porýní-Vestfálsku. Zmluvné strany sa dohodli, že nebudú diskutovať o zmluvných podrobnostiach.

Praktické riešenia
Technológia R & M prinesie spoločnosti CLAAS Industrietechnik špecialistu na systémy riadenia tlaku v pneumatikách, ktoré do portfólia doplnia riešenie pre traktory, prívesy a iné poľnohospodárske vozidlá. Okrem riadiacej technológie obsahuje balík aj rotačné vysielače a extrémne vysoko výkonné vzduchové kompresory. Užívatelia tak budú môcť rýchlo prepínať traktor a príves z tlaku používaného na poli na tlak používaný na vozovke, čo je systém ideálny na použitie s častou zmenou tlaku v pneumatikách vrátane prepravy siláže alebo hnoja. Tlak sa meria a riadi individuálne pre každú pneumatiku. Kompletná ventilová technológia je inštalovaná v traktore, ktorá umožňuje jednoduchú kombináciu s niekoľkými namontovanými zariadeniami.

Inovatívny koncept prevádzky
Na ovládanie systému sa používa inovatívna aplikácia. Vodiči môžu ušetriť množstvo profilov pre rôzne kombinácie traktora a namontovaných zariadení. Požadované tlaky na pole a komunikáciu sa zadajú iba raz a potom sa uložia. Individuálne meranie pre každé koleso umožňuje presné nastavenie tlaku v pneumatikách, napríklad na jednej strane pri prechádzaní svahu.

Ochrana pôdy
" Vynikajúce riešenia od  R & M sú dokonalým doplnkom k nášmu sortimentu. Okrem podvozku TERRA TRAC ponúkame profesionálne vybavenie, ktoré umožňuje kolesovým strojom chrániť pôdu, " hovorí Dr. Thomas Lorf, výkonný riaditeľ spoločnosti CLAAS Industrietechnik GmbH. Technológia riadenia tlaku v pneumatikách je teraz k dispozícii ako riešenie dodatočného vybavenia.