class vaderstad

CLAAS aktualizuje traktory ARION 400

14. 11. 2017

 

 

Aktualizácie pre univerzálnu 4-valcovú triedu

CLAAS uvádza na trh novú sériu ARION 400
Harsewinkel, november 2017. S traktorom ARION 400 sa CLAAS úspešne usadil v kompaktnom 4-valcovom  traktorovom segmente od 90 až 140 koní. Okrem širšieho radu modelov a širokej škály možností vybavenia zákazníci ocenia najmä tieto traktory pre ľahkú prevádzku a inovácie, ako napríklad PANORAMIC kabína pre práce s čelným nakladačom. CLAAS teraz predstavuje novú generáciu modelu ARION 400 s novými funkciami a ešte viacerými možnosťami. K nim patrí kabína s priehľadným strešným oknom, verzia s nízkou strechou vo všetkých modeloch a automatická sušička na stlačený vzduch pre brzdový systém, ako aj novú verziu na najvyššej úrovni a všetko pohodlie systému CIS +.


Transparentné strešné okno a verzia s nízkou strechou
Okrem zavedených možností kabíny vrátane kabíny PANORAMIC s viacerými oceneniami sú všetky nové modely ARION 400 až po najvýkonnejšiu verziu s výkonom 140 konských síl v súčasnosti dostupné vo verzii s nízkou strechou, ktorá je v tejto podobe jedinečná na trhu , Vďaka tomu sú traktory o 14 cm nižšie než príslušná štandardná verzia, čo im umožňuje vstúpiť do nízkych priestorov pre zvieratá alebo do starších budov. Predtým bola táto strešná verzia k dispozícii iba v dvoch najmenších modeloch. Navyše všetky nové modely môžu byť voliteľne vybavené priehľadným strešným oknom, ktoré je k dispozícii pre všetky kabíny s vysokou aj nízkou strechou. Priehľadné strešné okno rozširuje zorné pole vodiča smerom hore, čo uľahčuje prácu s čelným nakladačom. Všetky modely ARION 400 môžu byť navyše vybavené automatickou klimatizáciou namiesto súčasného manuálneho klimatizačného systému. Obidve spätné zrkadlá majú štandardne aj širokouhlé zrkadlá na rozšírenie zorného poľa.


Nové možnosti výbavy
Pre jednoduchú prácu na farme alebo v teréne bez čelného nakladača bola nová séria rozšírená tak, aby zahŕňala ľahko ovládateľnú vstupnú verziu bez známej multifunkčnej ovládacej páky. Po prvýkrát sú všetky modely ARION 400 k dispozícii aj z výrobného závodu s najvyšším vybavením CIS +. Systém CIS + obsahuje farebný displej CIS, najvyšší výkonový balík hydraulických zariadení so systémom LS 110 l / min a až šiestimi elektronickými ventilmi.

 

Brzdový systém so sušičkou na stlačený vzduch
Po prvýkrát môže byť brzdový systém na všetkých nových modeloch ARION 400 vybavený sušičkou na stlačený vzduch, ktorá sa už osvedčila v novej veľkej sérii traktorov značky CLAAS. Sušička na stlačený vzduch automaticky filtruje pred kondenzáciou do akumulátora akúkoľvek kondenzáciu zo stlačeného vzduchu, čím zabraňuje predčasnej korózii ventilov, valcov a vzduchových nádrží a poškodeniu spôsobenému mrznúcou vodou. To výrazne zvyšuje životnosť a bezpečnosť brzdového systému.

Predný nakladač s oceľovými hydraulickými vedeniami
Ďalšie rozšírenie životnosti je dosiahnuté použitím nových armatúr na sérii ARION 400 so zabudovanými konzolami čelného nakladača. Celkovo viac ako 50% traktorov ARION 400 opúšťa továreň s držiakmi čelného nakladača a v budúcnosti všetky hydraulické vedenia na rýchloupínacie zariadenie budú štandardne vyrobené z oceľových rúr. Okrem prevodovky QUADRISHIFT 16/16, HEXASHIFT je k dispozícii ako druhá možnosť prenosu pre všetky nové modely ARION 430-460. Osvedčená prevodovka HEXASHIFT 24/24 so štyrmi automatickými rozsahmi a šiestimi rýchlostnými stupňami pod záťažou, takže je ideálna pre dopravné aplikácie na ceste a pre prácu v teréne.

 

Funkcia tempomatu na úsporu paliva
Všetky modely ARION 400 s prevodovkou HEXASHIFT a farebným displejom sú teraz dostupné aj s tempomatom, pri ktorej sa rýchlosť jazdy zvolená vodičom automaticky udržuje na optimálnych otáčkach motora. Motor preto pracuje nezávisle od aktuálnej zadanej úlohy a je vysoko palivovo efektívny po celý čas. Pri špecializovaných prácach môžu byť traktory ARION 400 vybavené aj s PTO s pojazdovou závislosťou. V ponuke pribudne tiež spodné tiahlo K80.

Nové traktory CLAAS ARION 400 budú k dispozícii od marca 2018.