class vaderstad

Trikrát strieborná medaila za inovácie CLAAS.

10. 10. 2019

Harsewinkel, september 2019. DLG udeľuje na veľtrhu Agritechnica tri strieborné medaily firme CLAAS za inovácie. S novým mlátiacim ústrojenstvom APS SYNFLOW WALKER vo vytriasadlovom kombajne LEXION a CEMOS AUTO Copping pre automatické nastavenie rezačky slamy získala nová rada kombajnov LEXION hneď dve strieborné medaily. CEMOS AUTO PERFORMANCE reguluje výkon motora a rýchlosť jazdy u rezačky JAGUAR.

Striebro pre nové mlátiace ústrojenstvo novej rady LEXION.

Vďaka APS SYNFLOW WALKER udávajú kombajny LEXION 6000 a 5000 nové meradlá pre mlátiaci a separačný výkon vytriasadlových kombajnov. Kompletne nové mlátiace ústrojenstvo je vybavené urýchľovacím bubnom s priemerom 450 mm, mlátiacim bubnom s priemerom 755 mm s desiatimi mlátiacimi lištami a dodatočným separačným bubnom o priemere 600 mm pred odmetacím bubnom. Šírka agregátov pri modeloch 6000 je 1 700 mm a pri modeloch 5000 je 1 420 mm. Veľké priemery bubnov vytvárajú malé uhly opásania 132 ° (mlátiaci bubon) a 116 ° (separačný bubon). To umožňuje spoločne so vzájomnou synchronizáciou otáčok bubnov priamy, šetrný tok materiálu, ktorý šetrí palivo. Výsledkom je aktívna separačná plocha o rozmere 3,18 m² a 2,66 m². Pre rýchle prispôsobenie na všetky druhy plodín a podmienky prevádzky sa nastavujú všetky segmenty mlátiaceho koša paralelne a hydraulicky v systéme CEBIS. Poistka polohy košov chráni pred upchatím. Pred mlátiacim bubnom môže byť dodatočný mlátiaci segment otočený do toku materiálu. Tým sa dá veľmi dobre regulovať agresivita výmlatu, napr. pre bezpečné odstránenie ostne jačmeňa. Ovládanie lišty je integrované v CEMOS AUTOMATIC ako aj všetky ostatné parametre. Všetky segmenty koša sú prístupné z boku a dajú sa jednoducho vymeniť. S otáčkami bubna medzi 160 a 920 ot / min je APS SYNFLOW WALKER vhodný pre všetky druhy plodín.CEMOS AUTO CHOPPING šetrí pohonné hmoty a optimalizuje výsledky zberu slamy. Vďaka CEMOS AUTO CHOPPING získava ďalšie inovácia nového kombajnu LEXION striebornú medailu. Systém nepretržite meria počas výmlatu vlhkosť a množstvo slamy a podľa vlhkosti prispôsobuje pozície protiostria a drhlíkové klapky v rezačke slamy automaticky na aktuálny charakter slamy. Tým sa šetrí až 10% paliva. Vodič len zadá v termináli CEBIS, či chce pracovať s najvyššou kvalitou rezanky alebo najvyššou účinnosťou.


 

CEMOS AUTO PERFORMANCE reguluje výkon motora a rýchlosť jazdy. S CEMOS AUTO PERFORMANCE udržuje JAGUAR stabilne nastavené otáčky a reguluje výkon motora a pojazdovú rýchlosť podľa zberaného materiálu. Ako pribúda zberaný materiál, zvyšuje sa najskôr výkon motora a potom sa znižuje rýchlosť pohonu. Pri malom množstve zberaného materiálu sa redukuje výkon motora automaticky. Tak zostávajú otáčky motora konštantné a eliminujú sa náhle zmeny zaťaženia. To vedie k rovnomernému toku materiálu pri vysokej prevádzkovej bezpečnosti a nízkej spotrebe paliva. To vedie k zníženiu únavy obsluhy stroja.