class vaderstad

LEXION 8000-5000. Novo navrhnuté obilné kombajny.

01. 08. 2019

LEXION 8000-5000. Novo navrhnuté obilné kombajny.

Nové kombajny LEXION 8000-7000 s novým mlátiacim ústrojenstvom APS SYNFLOW HYBRID a LEXION 6000-5000 s mlátiacim ústrojenstvom APS SYNFLOW WALKER.

APS SYNFLOW HYBRID pokračuje v úspešnej koncepcii kombinácie tangenciálneho mlátiaceho ústrojenstva s urýchľovacím bubnom a axiálnym separačným ústrojenstvom zvyškového zrna.

APS SYNFLOW WALKER udáva nové merítka vo výmlate a separácii vytriasadlových strojov.

Priemer mlátiaceho bubna je 755 mm. Šírka mlátiaceho ústrojenstva je u kombajnu LEXION 8000 a 6000 1700mm, u LEXION 7000 a 5000 1420 mm. Vďaka veľkému priemeru mlátiaceho bubna je menší uhol opásania - 132 ° (u mlátiaceho bubna) a 116 ° (u separačného bubna).Čistenie JET STREAM a nový QUANTIMETER

Nové čistenie JET STREAM so zosilnenou plochou sita pracuje so siedmimi príp. ôsmimi turbínovými ventilátormi. Dvojstupňovo prefukovaný spádový stupeň zabezpečí intenzívne predčistenie. V dlhom vyrovnávacom kanáli vzniká veľký tlak vzduchu na sito. Pri zariadeniach 3D alebo 4D systém sa aktívne kompenzuje bočný náklon až 20%.Nový QUANTIMETER zachytáva presné údaje o výnosoch. Pracuje s tenzometrickou doskou v najvyššej časti zrnového dopravníka a meria výnos nezávisle na hmotnosti tisícky zŕn. U vybranej plodiny je nutná iba jedna kalibrácia za rok a tú možno urobiť z kabíny vodiča.

 

Rozmer u zásobníka zrna a výsypníka.

S novým zásobníkom zrna získa nový kombajn optimálne vybavenie pre akékoľvek použitie. Objem zásobníka zrna v rozsahu 10 000 až 18 000 l majú kombajny LEXION 8000 a 7000 a objem zásobníka zrna 9 000 až 13 500 l majú kombajny LEXION 6000 a 5000. Pre prekladanie je k dispozícii sedem rôznych výsypníkov s dĺžkou do 12 m a výkonom vyprázdňovania 110 alebo 130 l / s. Pri zásobníku zrna s objemom od 13 500 l je štandardný výkon vysypávania 180 l / s.

 

Intuitívne ovládanie a väčší komfort.

Nový dizajn kabíny kombajnu LEXION ponúka vodičovi veľmi moderné pracovné miesto s väčším priestorom a lepším tlmením hluku. Jasná koncepcia ovládania s terminálom CEBIS umožňuje intuitívnu prácu so strojom. Najdôležitejšie funkcie sú prehľadne integrované v lakťovej opierke. Lakťová opierka s terminálom CEBIS sa dá nezávisle prispôsobiť potrebám vodiča. Užívateľ má tri možnosti nastavenia stroja. Cez dotykovú obrazovku CEBIS, otočným ovládačom na lakťovej opierke alebo priamym prístupom cez ovládacie spínače na lakťovej opierke. S novou ovládacou pákou C-MOTION má vodič všetky dôležité funkcie žacieho adaptéra a procesu vysypávania ergonomicky po ruke.


 

Precíznosť vďaka modernej technológii.

CEMOS AUTOMATIC v novom kombajne LEXION prispôsobuje nastavenie stroja automaticky pre optimálnu priechodnosť a kvalitu výmlatu. Nové funkcie kombajnu LEXION sú integrované do systému a tým aj automaticky riadené. Nový je napr. FIELD SCANNER pre laserovo riadené navádzanie stroja pozdĺž ľavej alebo pravej hranice porastu alebo prostredníctvom koľajového riadku. Tento systém je integrovaný do strechy kabíny. Samozrejme je možné aj nový LEXION optimálne prepojiť prostredníctvom Telematics do Farm Management Software pre správu Vašej farmy.

 

 

Nové motory s DYNAMIC POWER

Pri nových modeloch kombajnu LEXION 8000-5000 sú k dispozícii motory MAN a Mercedes-Benz v súlade s koncepciou CLAAS POWER SYSTEMS. Tie majú výkon medzi 790 k / 581 kW a 313 k / 230 kW. Emisnú normu V spĺňajú vďaka filtru pevných častíc a SCR katalyzátoru. DYNAMIC POWER je teraz dostupný aj v kombajne LEXION a prispôsobuje výkon motora flexibilne podmienkam prevádzky. Nová koncepcia pohonu v kombajne LEXION je navrhnutá pre vysokú spoľahlivosť. Vyžaduje menej hnacích remeňov, všetky variátory boli zosilnené a možno ich pripojiť k centrálnemu mazaniu. DYNAMIC COOLING je štandardom vo všetkých nových kombajnoch LEXION a stará sa o rovnomerné chladenie a menšie znečistenie vzduchového filtra. Vďaka REMOTE SERVICE obdrží vodič optimálnu a priamu podporu pre čo najkratšie prestoje.

 

 

Okrem kombajnu LEXION 7400 sú všetky hybridné modely ponúkané s odpruženým podvozkom TERRA TRAC a maximálnou pojazdovou rýchlosťou 40 km/h pre maximálnu šetrnosť k pôde a komfort na poli a tiež pre rýchly transport. Všetky modely môžu byť vybavené pneumatikami s priemerom 2,15 m na prednej náprave a 1,75 m na zadnej náprave.