class vaderstad

Firma Väderstad predala svoje 5000. Tempo

30. 01. 2020

 

 

 Na veľtrhu Agritechnica 2019 odovzdal Väderstad, švédska firma špecializujúca sa na obrábanie pôdy a technológiu sejby, vysokorýchlostnú sejačku Tempo V 12 Stafanovi Kürbsovi z farme Kürbs v Apolde, blízko Weimare.Jeden z majiteľov firmy Väderstad a "otec" mnohých inovácií, Crister Stark, bol tiež prítomný pri odovzdávaní. Tempo sa vyrába vo firme Väderstad vo Švédsku od roku 2012. Od apríla 2017 si Tempo drží svetový rekord v rýchlosti cez 20 km/h (502,05 ha za 24 hodín) v sejbe kukurice.

 

 

Sme natoľko spokojní, že chceme znovu presne rovnaký stroj

 Stefan Kürbs riadi farmu v Apolde, Thuringia, spoločne so svojím otcom Ullim. Majú 350 ha vlastnej poľnohospodárskej pôdy. Okrem toho obrábajú ďalších 1200 ha pôdy. Na jar 2018 sa rozhodli, že si kúpia svoje prvé 12-riadkové Tempo. "Rozsah použitia stroja Tempo je veľmi široký. Používame ho na mnoho rôznych plodín: cukrovú repu, slnečnicu, kukuricu, sóju a repku. Veľká rýchlosť stroja Tempo je pre nás dôležitým aspektom, rovnako ako vysoká presnosť“, vysvetľuje 31-ročný Stefan Kürbs. "Dosahujeme vysokú účinnosť - medzi 5 a 6 ha za hodinu - s každou plodinou. A kvôli tomu, aké je Tempo spoľahlivé, sme si teraz zaobstarali druhé - presne rovnaký model!

 

 

Držiteľ svetového rekordu zásadne mení sejbu kukurice. "Vďaka patentovanej technológii PowerShoot pracuje náš sejací stroj veľmi presne. To zahŕňa vzdialenosť medzi jednotlivými semenami a hĺbku semena. Rýchlosť je veľmi vysoká - až 18 km / h. To sú pre našich zákazníkov dôležité kritériá pri kúpe stroja, pretože profesionálne poľnohospodárstvo je o maximálnej účinnosti "hovorí Maximilian Von Künsberg manažér marketingu firmy Väderstad. Na veľtrhu Agritechnica prebehlo 12. novembra 2019 symbolické odovzdávanie na stánku Väderstad. Dodanie stroja prebehne v marci: "Nový stroj Tempo bude dodaný presne včas na siatie cukrovej repy",teší sa Stefan Kürbs na dvojitú silu Väderstad na svojej farme.