class vaderstad

Servis & starostlivosť o zákazníkov počas pandémie

14. 04. 2020Aj napriek prísnejším opatreniam, ktoré boli v súčasnej dobe prijaté s cieľom obmedziť pandémiu koronavírusu, a z toho vyplývajúcich obmedzení ekonomiky, pokračuje výroba a expedície náhradných dielov CLAAS. Predajcovia a dielne tiež naďalej fungujú v plnom nasadení vďaka komplexným opatreniam prijatým v skorej fáze. "Prvé preventívne opatrenia boli vykonaná v našich skladoch a na našich oddeleniach pred niekoľkými týždňami, aby sa minimalizovalo riziko možného prerušenia toku tovaru a predišlo sa rôznym prekážkam," hovorí Ulrich Timcke, hovorca správnej rady CLAAS Service and Parts GmbH. "To nezahŕňalo iba reštrukturalizáciu smien v centre logistiky náhradných dielov, ale aj sprísnenie hygienických pravidiel ako súčasť kopmlexnej koncepcie bezpečnosti. Väčšina administratívnych oddelení pracuje z domu, ktoré sú vďaka výkonnému IT systému stále plne funkčné. Sme stále k dispozícii a objednávky spracovávame ako obvykle. Aby sa to dosiahlo, pracuje v sklade 490 zamestnancov nepretržite v troch smenách. Som hrdý na to, že môžem povedať, že tieto opatrenia nám umožnili udržať náš závod v prevádzke. "
 
"Aj napriek tomu, že opatrenia v logistike môžu viesť k oneskoreniu dodávok, najmä pokiaľ ide o dodávky do zahraničia, sme schopní zabezpečiť vysokú dostupnosť vďaka rozsiahlym zásobám v skladoch, ktoré sa pripravili počas zimného obdobia a tiež vďaka skladom našich predajcov," pokračuje Timcke. "Ťažíme aj z nového skladu v Hamme s priestorom pre 58000 paliet, kde sa kapacita prípravy v čase špičky zvýšila až o 30 percent. Okrem toho sú naše aj medzinárodné sklady medzi sebou sieťovo prepojené, čo znamená, že v prípade núdze môžu byť diely dodané z iných trhov. Celkovo sme veľmi opitmistickí, čo sa týka dodávok náhradných dielov našim zákazníkom v nadchádzajúcich týždňoch. "
 

Výroba v Bad Saulgau spoľahlivo zabezpečená.


So zelenými strojmi na zber krmovín ide všetko podľa plánu: Aj napriek tomu, že závod v Harsewinkli musel zastaviť sériovú výrobu na dva týždne kvôli odstávke dodávateľov, výroba v Bad Saulgau pokračovala. Predajcovia a zákazníci sú aj naďalej spoľahlivo zásobovaní strojmi na zber krmovín.