Servis

Kalendár

NOVÝ MODEL CLAAS TORION S TELESKOPICKÝM VÝLOŽNÍKOM

Rad nakladačov CLAAS Torion je obohatená o nový model s teleskopickým výložníkom.

Počas jesene tohto roku bol do modelovej rady nakladačov Torion pridaný nový model. Rad v súčasnosti zahŕňa 10 poľnohospodárskych kolesových nakladačov s prevádzkovou hmotnosťou od 5 do 21 ton. Torion 738 T Sinus je prvým nakladačom s teleskopickým výložníkom CLAAS. Ponúka vynikajúcu manévrovateľnosť, stabilitu a rad špičkových funkcií.

CLAAS nedávno inovoval najväčší nakladač v rade Torion. Predstavil aj nové adaptéry pre rezačky, nový systém pre reguláciu tlaku v pneumatikách a nové traktory CLAAS AXION 900 Stage V. V rámci predstavení noviniek sa ukázal aj nový nakladač Torion 738 T Sinus.

Kĺbové riadenie umožňuje otočenie prednej a zadnej časti stroja až o 8 ° na každú stranu

o1

Kľúčovou výhodou nového nakladače Torion 738 T Sinus je centrálny teleskopický výložník. Pre zdvíhanie bremien je k dispozícii dostatok hydraulického výkonu 93 l / min, na prianie je možné zvoliť dodatočné vysokoprietokové čerpadlo poskytujúce ďalších 28 l / min pre náradie ako sú zametače či mulčovače.

 

Unikátnym prvkom v tejto triede výbavy je monitor s nastaviteľnou výškou. Všetky dôležité parametre stroja sú zobrazené na 9-palcovom dotykovom displeji.

o2

Extrémna stabilita a manévrovateľnosť

Stroj, ktorý dvíha ťažké bremená do veľkých výšok, musí udržať kolesá pevne na zemi. To je miesto, kde si systém riadenia Sinus modelu Torion 738 T príde na svoje. Vďaka jedinečnej kombinácii kĺbového riadenia a riadenia zadnej nápravy je dosiahnutá maximálna manévrovateľnosť. Výsledkom je mimoriadny polomer otáčania - v tejto triede nemá nakladač konkurenciu - vnútorný polomer otáčania je len 1,49 metra. Kĺbové riadenie umožňuje otočenie prednej a zadnej časti stroja až o 8 ° na každú stranu.


Maximálna bezpečnosť

Nakladač môže byť na želanie vybavený systémom SMART LOADING, ktorý uľahčí stále opakujúce sa pracovné postupy. Umožní napríklad nastaviť výšku zdvihu, návrat lyžice či zobrazia informácie na 9-palcovom termináli s dotykovou obrazovkou. Systém tiež monitoruje za pomoci senzorov dynamické zaťaženie nakladačov. O aktuálnom zaťažení je obsluha informovaná na ovládacom termináli. Keď sú dosiahnuté rozsahy medzného zaťaženia, obmedzí sa vysunutie / zasunutie ramena. Jedinečnou vlastnosťou je možnosť automatického zasunutia teleskopického ramena v kombinácii s automatickým návratom lopaty.

 

Štvorvalcový motor a maximálna rýchlosť 40 km/h

Stroj je poháňaný štvorvalcovým motorom Yanmar s výkonom 73 koní, ktorý spĺňa emisnú normu Stage V - s filtrom pevných častíc (DPF) a oxidačným katalyzátorom (DOC) - AdBlue tu nenájdeme. Umiestnenie motora za kabínou slúži aj ako protizávažie.
Pomocou spínača možno zvoliť dva rozsahy rýchlostí, pojazdovú rýchlosť až 20 km/h v rozsahu 1 a až 40 km/h v rozsahu 2. Kľúčovým prvkom prevodovky je automatické radenie rýchlostí.

 

Ergonomická kabína

CLAAS Torion 738 T Sinus disponuje štvorstĺpovou kabínou, skosenou kapotou a štíhlym výložníkom. Vyhrievané, vzduchom odpružené sedadlo zaisťuje maximálne pohodlie obsluhy za každého počasia. Ľahko ovládateľná klimatizácia zase poskytuje príjemne chladné pracovné prostredie aj v tých najteplejších letných dňoch. Trojpolohový nastaviteľný stĺpik riadenia a vysoké operadlo tiež prispievajú ku komfortu. Ďalším charakteristickým rysom je plochá podlaha v kabíne, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre nohy.

o3

Všetky kľúčové ovládacie prvky sú pohodlne umiestnené na pravom bočnom ovládacom paneli a joysticku. Unikátnym prvkom v tejto triede výbavy je monitor s nastaviteľnou výškou. Všetky dôležité parametre stroja sú zobrazené na 9-palcovom dotykovom displeji. Domovská obrazovka je individuálne konfigurovateľná. Ergonomický joystick je v pravej lakťovej opierke priamo spojený so sedadlom vodiča.

Torion 738 T Sinus disponuje štvorstĺpovou kabínou, skosenou kapotou a štíhlym výložníkom

o4
o5

Novinky

TEMPO S CENTRÁLNYM ZÁSOBNÍKOM OSIVA

20.11.2020

Predstavujeme presný sejací stroj Tempo s centrálnym zásobníkom osiva! Znamená to, že výkon str ...

Čítať ďalej

PREDSTAVUJEME NOVÝ SPIRIT 400C/S

6.11.2020

Väderstad modernizuje pneumatický sejací stroj Spirit 400 C / S tak, aby priniesol farmárom ďal ...

Čítať ďalej

TRI KOMBAJNY. JEDNO POLE. JEDNO POROVNANIE.

3.11.2020

Ako zvládne nový kombajn LEXION krehké prémiové plodiny ako sú sójové bôby na osivo? Pozrite sa, ako ...

Čítať ďalej

Spustenie DataConnect

1.11.2020

Výmena dát medzi CLAAS, 365FarmNet a John Deere

Čítať ďalej

Predsezónny predaj 2020

1.10.2020

Pripravte sa na novú sezónu s akčnými ponukami a výhodným financovaním všetkých strojov zn ...

Čítať ďalej

NÁJDI SI BALÍK CLAAS

24.9.2020

Traktor CLAAS AXION 920 a lis na hranaté balíky QUADRANT 5300 doplnený o CLAAS TELEMATICS ...

Čítať ďalej

TO NAJLEPŠIE NA TRHU. CLAAS Telematics.

18.8.2020

CLAAS povýšil Telematics na ďalší level.

Čítať ďalej

NOVÁ GENERÁCIA KOMBAJNOV LEXION ZÍSKALA CENU IF GOLD AWARD 2020

7.8.2020

Nielen najlepší výkon, ale aj najlepší dizajn.

Čítať ďalej

Slovenská premiéra CLAAS XERION 5000 Trac TS - DEMO TOUR fotogaléria

23.7.2020

Máme za sebou úspešnú slovenskú premiéru pásového poľného ťahača CLAAS XERION 5000 Trac TS. Tu si mô ...

Čítať ďalej

NOVÝ CEMIS 700 PRE APLIKÁCIE ISOBUS

16.7.2020

Dôležité funkcie pracovného náradia vždy pod kontrolou.

Čítať ďalej

Vytvorené v X Production s.r.o.